تمامی حقوق فروشگاه متعلق به شرکت تجاری عجیب تو جیب بوده و هر گونه کپی برداری از محتوای سایت اکیدا ممنوع بوده و در صورت مشاهده پیگرد قانونی دارد

زیگفرید و روی دو شعبده باز معروف

زیگفرید و روی دو شعبده باز معروف

در میان شعبده بازها، دو شعبده باز هم وجود دارند که همیشه به طور گروهی با هم کار می کردند. کار اصلی این دو شعبده باز اجرای تردستی های  هیجان انگیز با انواع و اقسام حیوانات درنده بود. مثلاً آنها همیشه با شیر  ها و ببر  ها گلاویز می‌شدند و البته نمایش‌های زیبایی را هم به اجرا در می آوردند. شهرت این دو  شعبده‌باز تا جایی ادامه یافت که دیگر تمام مردم دنیا زیگفرید و روی را می‌شناختند.

این دو شعبده باز مشهور فعالیتهای خارق العاده خود را ادامه دادند تا جایی که اتفاق وحشتناکی برای یکی از آن ها رخ داد و به طرز عجیبی زندگی هنری آن ها را تحت تاثیر قرار داد. ما در این مقاله سعی کردیم گذری به بیوگرافی زیگفرید و روی بزنیم و درباره اتفاق وحشتناکی که برای آنها رخ داد صحبت کنیم. پس در ابتدا قصد دارم شما را با زندگی نامه آن ها همراه کنیم.

زندگی نامه زیگفرید و روی

زیگفرید و روی هر دو در آلمان متولد شده اند و بزرگ شده همان جا هستند.  زیگفرید و روی بعد از اینکه با هم آشنا شدند به آمریکا مهاجرت کردند و جزوی از شهروندان آنجا شدند. اما بهتر است زندگی این دو شعبده باز را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

زیگفرید  فیشباچر در ۱۳ ژوئن ۱۹۳۹ از پدر و مادری به نام های مارتین و ماریا فیشباچر متولد شد.

مادر زیگفرید خانه دار بود و پدرش یک نقاش حرفه‌ای بود که در جنگ جهانی دوم در اتحاد جماهیر شوروی به اسارت برده شد. اما زیگفرید چگونه با هنر تردستی آشنا شد؟ او در دوران کودکی یک کتاب که در آن تردستی ها را آموزش می داد خریداری کرد و به کمک آن شروع به انجام تردستی های ساده کرد. او در سال ۱۹۵۶ به ایتالیا مهاجرت کرد و در آنجا کار خود را در یک هتل آغاز کرد.

روی هورن در ۳ اکتبر ۱۹۴۴ درمیان حملات بمبی یوهانا هورن متولد شد. پدر او در جنگ جهانی دوم کشته شد و مادرش پس از پایان جنگ با یک کارگر ساختمان ازدواج کرد. او پس از مدت ها کار خود را در یک کارخانه آغاز کرد. روی از سنین بسیار پایین به حیوانات علاقه زیادی داشت و از کودکی یک سگ به نام هکس داشت. از شانس خوب روی یکی از آشناهای مادرش صاحب و بنیانگذار باغ وحش برمن بود. در نتیجه او  از ۱۰ سالگی به روی اجازه  داد تا با حیوانات عجیب و غریب باغ وحش سر و کله بزند.  روی سرانجام در ۱۳ سالگی مدرسه را ترک کرد. او به عنوان یک پیشخدمت در یک کشتی تفریحی شروع به کار کرد. اما داستان مشترک زیگفرید و روی دقیقا از همین کشتی آغاز می‌شود.

زیگفرود و روی چگونه با هم آشنا شدند؟

حتماً این سوال برای شما هم پیش آمده است که زیگفرید و روی چگونه با هم آشنا شدند؟

در بالاتر گفتیم که روی در کشتی برمن به کار پیشخدمتی مشغول شده بود. در همین کشتی بود که  زیگفرید و روی یکدیگر را ملاقات کردند. زیگفرید از روی درخواست کرد که برای یک نمایش به او کمک کند. سپس هر دو به نیویورک رفتند و اجرا های دو نفره خود را آغاز کردند. این دو شعبده باز به قدری با هم هماهنگ شدند تا صاحب یک تئاتر دربرمن اجراهای زیگفرید و روی را مشاهده کرد و از آنها درخواست کرد تا در یک کلوپ شبانه  نمایش اجرا کنند.

به این ترتیب آنها کار خود را به شکل حرفه‌ای تری در این تئاتر آغاز کردند. روی که از بچگی عاشق حیوانات بود، این علاقه خود را وارد شغل خود هم کرد و به کمک زیگفرید شروع به اجرا با ببر ها و شیر ها کردند. کار آنها در اینجا به پایان نرسید. در سال ۱۹۶۷ به کمک نمایش هایی که در پاریس اجرا می‌کردند شهرت بیشتری یافتند و استعداد آنها کشف شد. سپس این شهرت باعث شد تا به لاس وگاس بروند و در آنجا هم اجرا های هیجان انگیز خود را به نمایش بگذارد.

زیگفرید و روی دو شعبده باز معروف

زیگفرید و روی به طرز دیوانه واری به حرفه و شغل خود علاقه داشتند. هیچ وقت آن دو را در نمایش ها جدا از هم نمی دیدیم. علت اصلی شهرت این شعبده باز اجرا های خطرناک آنها با حیواناتی مثل شیر و ببر های سفید بود. این دو شعبده باز همیشه سعی می کردند ظاهر خود را مثل  ببر های خود درست کنند.  تردستی های زیگفرید و روی مدام با حیوانات درنده سر و کار داشتند. اما در آخر یکی از همین تردستی ها کار دستشان داد. از معروفترین نمایش های آنها می توان به اجرای کمدی انیمیشن پدر غرور  اشاره کرد. اما یک اتفاق وحشتناک در یکی از نمایش های آنها زندگی شعبده باز را به کلی تغییر داد. در ادامه می خواهم این اتفاق وحشتناک را برای شما توصیف کنم.

حمله ی ببر به روی

 زیگفرید و روی در ۳ اکتبر سال ۲۰۰۳ در حال اجرای یک نمایش هیجان انگیز به همراه یک ببر سفید ۷ سال به نام  مونتکور بودند. اما در میانه اجرا این ببر سفید که جثه ی  بسیار بزرگی هم داشت به روی حمله می کند. روی  سعی می‌کند میکروفون خود را جلوی دهان ببر قرار دهد و به او میگویند سلام. اما آن ببر آستین روی را گاز میگیرد. سپس آن ببر ۷ ساله گردن روی را گاز می‌گیرد. ببر سعی می‌کند آن را از صحنه خارج کند شاید هم او را از صحنه به بیرون پرتاب کرد. در آخر مربی های ببر تلاش کردند با گاز کربن دی اکسید آن ها را از یکدیگر جدا کنند. اما زندگی روی پس از حمله ببر  به کلی تغییر کرد.

siegfried and roy two famous magicians

بعد از این حمله وحشتناک ستون فقرات روی قطع شد و خون بسیاری از دست داد. این اتفاق باعث شد تا روی به ‌طور دائم توانایی حرکتی و تکلم خود را تا حدودی از دست بدهد. گفته می‌شود او در حین اجرا دچار یک سکته خفیف هم شده بود. البته با کمک های زیگفرید و پس از  درمان های بسیاری روی تا حدودی توانست به زندگی عادی بازگردد. این  دو  شعبده باز تا سالیان درازی همراه هم بودند، تا اینکه با مرگ روی زندگی شغلی و حرفه‌ای این دو شعبده باز به پایان رسید. روی در سن ۷۵ سالگی در  ۸ می سال ۲۰۲۰ در یکی از بیمارستان‌های لاس وگاس به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت. پس از مرگ روی، زیگفرید گفت:(( جهان یکی از بزرگان هنر تردستی را از دست داده است، اما من بهترین دوست خود را از دست دادم.))

نویسنده: عجیب تو جیب

کپی برداری از محتوا تنها با ذکر نام “عجیب تو جیب” و “درج لینک دقیق محتوا” در سایت مجاز است و در غیر اینصورت و مشاهده آن پیگرد قانونی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به لیست انتظار محصول بپیوندید ... جهت اطلاع از موجودی محصول از طریق پست الکترونیک، لطفا ایمیل معتبر خود را وارد نمایید. به محض موجود شدن محصول به صورت خودکار برای شما ایمیل ارسال خواهد شد. جهت اطلاع از موجودی و حراج شدن محصول از طریق پیامک، لطفا به بخش توضیحات محصول مراجعه کنید.