تمامی حقوق فروشگاه متعلق به شرکت تجاری عجیب تو جیب بوده و هر گونه کپی برداری از محتوای سایت اکیدا ممنوع بوده و در صورت مشاهده پیگرد قانونی دارد

اهمیت انعطاف بدن در تردستی

اهمیت انعطاف بدن در تردستی

آیا تا بحال با دقت بیشتری به نمایش های شعبده بازی نگاه کرده‌اید؟ توانستید راز این اجراها را کشف کنید؟ به نظر شما چه چیزی در اجرای شعبده بازی اهمیت بالایی دارد؟ اگر چند اجرای مشهور را جستجو کرده باشید شاید راز های  آنها را کشف کرده باشید. در این مقاله سعی داریم به یک مهارت مهم در تردستی بپردازیم. به نظر شما آیا انعطاف بدن در تردستی و شعبده بازی مهم است ؟ در پاسخ باید بگویم بله. انعطاف در تردستی از جمله اساسی ترین مهارت ها هستند.

شعبده و انعطاف بدنی

شما اگر بدن منعطف  نداشته باشید نمیتوانید شعبده باز مشهوری شوید. در کنار انعطاف بدنی مناسب سرعت عمل در تردستی نیز مهم است. اینکه شما بتوانید در آنِ واحد سکه را در دستان خود غیب کنید وابسته به سرعت عمل شما در اجرا است. البته موارد دیگری هم هستند که شعبده باز ها از آنها کمک می گیرند تا بتوانند شما را به راحتی گول بزند. مثلاً در اجرای نمایش مجسمه آزادی که دیوید کاپرفیلد توانست آن را در مقابل چشمان همه پنهان کند، شاهد یک فریب کاری بودیم.

 در واقع شما فریب خورده اید هیچ انسانی نمی تواند در یک لحظه مجسمه به آن بزرگی را محو کند و دوباره سر جای خودش بازگرداند. پس واقعاً در آن نمایش اتفاقی رخ داده بود؟ باید بگویم دیوید کاپرفیلد با اعتماد بیش از حدی که مردم به آن داشتند، توانست همه را گول بزند. صحنه ای که نمایش مجسمه آزادی بر روی آن برگزار میشد یک صحنه ی متحرک بود. اما حرکت اش بسیار آرام بود. طوری که تماشاگران متوجه حرکت سالن نبودند.  وقتی که دیوید کاپرفیلد ذکر خودش را می خواند مردم هم داشتن در آن صحنه می چرخیدند. بنابراین صحنه در جایی متوقف شد که مجسمه آزادی پشت سر تماشاگران قرار داشت.

همانطور که مشاهده کردید مهارت های زیادی  برای اجرای یک نمایش بی نقص در شعبده بازی وجود دارد. اما موضوع مورد بحث ما اهمیت ورزش های کششی در تردستی است. انعطاف بدن در تردستی است که نمایش را زیباتر و کامل تر میکند. در واقع شما باید بدن منعطفی داشته باشید تا بتوانید یک اجرای بی نقص را ارائه دهید. میتوانیم بگوییم ورزش، مکمل شعبده و تردستی است. در ادامه با ما همراه باشید تا نکاتی درباره انعطاف در تردستی را با شما به اشتراک بگذاریم.

اهمیت انعطاف بدن در تردستی

ورزش برای انعطاف در تردستی

حتماً شما صحنه هایی از نمایش شعبده بازی را دیده اید که در آن فردی بدنش به دو قسمت مساوی تقسیم می شود. شما میدانید هیچ انسانی نمی تواند  در حالی که زنده است و دست و پا می‌زند، بدن خود را نصف کند. اما واقعاً در این اجرا چه اتفاقی می‌افتد؟ قطعاً انعطاف بدن در تردستی نکته مهمی است که تمام شعبده باز ها آن را به خوبی رعایت می‌کنند. در واقع شما با انجام ورزش های کششی و استقامتی می‌توانید بدن خود را انعطاف پذیر کنید. تنها در این صورت است که می‌توانید بدن خود را به دو قسمت تقسیم کنید.اما واقعاً این اتفاق چطور می افتد؟ به شکل زیر خوب نگاه کنید.

The importance of body flexibility in dexterity

این عکس در واقع همان اجرای معروف نصف کردن بدن از وسط است. همانطور که مشاهده می کنید در این اجرا تنها یک نفر نقش ندارد بلکه لازم است دو نفر در اینجا حضور داشته باشد. شخص دوم به دور از چشم همه داخل جعبه پنهان شده است. اما اگر خوب دقت کنید هر دوی آنها به قدری بدنشان را جمع کرده‌اند که کاملاً داخل جعبه جا بگیرند. در واقع شما بدون داشتن انعطاف پذیری مناسب نمیتوانید داخل آن جعبه جا شوید و قطعا اجرای شما خراب میشود. به حالت کمر و پای افراد در عکس خوب نگاه کنید.

در ادامه یک سری حرکات کششی را به شما آموزش داده ایم. هر حرکتی که باعث نرم شدن بدن و کش آمدن عضلات شما شود، میتواند به انعطاف پذیری بدن کمک کند. پس این نکته را در نظر داشته باشید ورزش، مکمل شعبده ‌بازی است. در ابتدا سعی کنید ورزشکار خوبی شوید تا بتوانید شعبده باز خوبی هم باشید.

The importance of body flexibility in dexterity

حالا که درباره اهمیت ورزش در شعبده و انعطاف بدن در تردستی صحبت کردیم بد نیست درباره مهارت دست‌ها در تردستی هم صحبت کنیم.

اهمیت انعطاف دست ها در شعبده بازی

 انعطاف بدن در تردستی تنها مربوط به بدن نمی شود. می توانیم خیلی جزئی تر هم به این موضوع نگاه کنیم.  برای مثال داشتن دست هایی ماهر در شعبده بازی از جمله فاکتورهای مهمی است که باید به آن توجه کرد. بیشتر حرکات در شعبده بازی به کمک دست ها انجام می شوند. نمایش هایی که با کارت سروکار دارند، پنهان کردن سکه، پاره کردن کاغذ و سرهم کردن مجدد آن، قطع انگشت، خارج کردن اشیا مختلف از داخل کلاه، معلق نگه داشتن اشیا و انسان در هوا، تمام این ها نیازمند انعطاف پذیری دست ها و انگشتان هستند.

تا اینجا با اهمیت انعطاف بدن در تردستی آشنا شدیم. حالا توضیحات مهمی را در مورد ورزش دستها برای شعبده بازی ارائه می دهیم.

هدف از ورزش دست، ایجاد قدرت و انعطاف پذیری انگشتان است. می توانید با انجام ورزش های مستمر قدرت انگشتان خود را افزایش دهید. داخل انگشتان انسان هیچ عضله ی قدرتمند وجود ندارد. تمام عضلات که آنها را هدایت می‌کنند در کف دست و روی بازو ها قرار دارند. تاندون ها انگشتان را به بازو ها وصل میکنند. با کشش تاندون ها انعطاف پذیری انگشتان خود را افزایش دهید. ورزش دادن دست ها باعث کشیدگی تاندون های میشود . با انجام ورزش دست، از فاش شدن راز های تردستی جلوگیری کنید.

The importance of body flexibility in dexterity

اگر بخواهیم به طور کامل در مورد انعطاف بدن در تردستی صحبت کنیم میتوانیم چند مقاله هزار کلمه ای در مورد آن بنویسیم. در واقع موضوع انعطاف در تردستی به همین نکات کوچک محدود نمیشوند. ورزش های متفاوتی برای انعطاف بدن و انگشتان دست ها وجود دارد که در این مقاله نمی توانیم تمام آنها را بگنجانیم. اما خارج از موضوع انعطاف در تردستی، موردی که بسیار مهم است سرعت عمل دست ها هستند در ادامه گذری کوتاه به این موضوع خواهیم داشت.

سرعت عمل همراه با انعطاف در تردستی

سرعت عمل  نکته ‌ای است که باید همراه با انعطاف بدن در تردستی مورد توجه قرار بگیرد. پس از اینکه مهارت و انعطاف کافی را به دست آوردید حالا باید کمی سرعت عمل چاشنی اجرای خود کنید. اما این نکته قابل ذکر است که سرعت عمل را با شتابزدگی اشتباه نگیرید. در واقع باید بتوانید در زمان مناسب، کاری را که لازم است انجام دهید. برای داشتن سرعت عمل مناسب در حین اجرا باید مهارت کافی را داشته باشید تا بتوانید به خوبی کارتان را انجام دهید. حواس تان باشد که دچار شتابزدگی در حین اجرا نشوید.

نویسنده: عجیب تو جیب

کپی برداری از محتوا تنها با ذکر نام “عجیب تو جیب” و “درج لینک دقیق محتوا” در سایت مجاز است و در غیر اینصورت و مشاهده آن پیگرد قانونی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به لیست انتظار محصول بپیوندید ... جهت اطلاع از موجودی محصول از طریق پست الکترونیک، لطفا ایمیل معتبر خود را وارد نمایید. به محض موجود شدن محصول به صورت خودکار برای شما ایمیل ارسال خواهد شد. جهت اطلاع از موجودی و حراج شدن محصول از طریق پیامک، لطفا به بخش توضیحات محصول مراجعه کنید.