header

اسلاید شو

اخطار کپی رایت

نماد اعتماد الکترونیکی

logo-samandehi

هدیه خرید نقدی

سامانه پیامکی فروشگاه

پارسیان بانک ایرانیان

شرکت به پرداخت ملت

بانک ملت

 پرداخت آنلاین با کلیه کارت بانک های عضو شبکه شتاب

تاریخچه شعبده بازی و تردستی

تاریخچه شعبده بازی و تردستی برای شما در این مقاله به صورت دقیق مورد بررسی قرار می گیرد. گذران وقت با سرگرمی همواره یکی از محبوب ترین گزینه های بشر در طول تاریخ بوده است. از سال های ابتدایی تاریخ تا به امروز با مشاهده سلسله ها و نسل های مختلف حکومت بشر می توانیم متوجه شویم که سرگرمی همواره به عنوان یکی از مهم ترین قسمت ها در زندگی آن ها وجود داشته است. در این میان شعبده بازی و تردستی با توجه به اینکه حس تعجب شما را بر می انگیزد، یکی از بهترین موارد است.

در این مقاله قصد داریم تا از نظر زمانی گریزی به تاریخ شعبده بازی و تردستی در ایران و جهان بیندازیم. با ما تا پایان این مقاله در عجیب تو جیب همراه باشید.

تاریخچه شعبده بازی و تردستی

قدمت این هنر از بشر به بیش از 2000 سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد. جایی که در اسناد کشف شده تاریخی مربوط به تمدن مصر باستان، فراعنه هریک برای خود دارای افرادی بوده اند که آن ها را با انجام کارهای خارق العاده و جذاب سرگرم می کرده اند. در نقوش به جای مانده از این تمدن می توان افرادی را مشاهده کرد که چندین جسم با اشکال مختلف را به هوا پرتاب کرده اند و با حرکت دست آن ها را کنترل می کنند.

شعبده بازی و تردستی همچنین در تاریخ کشور ما نیز به صورت گسترده وجود داشته است. همانطور که در ادبیات ما نیز افرادی با نام تلخک نزد شاهان وظیفه سرگرم کردن و خنداندن آن ها را داشته اند. اما در ایران و در طول زمان های مختلف؛ به خصوص بازه های زمانی که مذهبیان بیشتر قدرت و نفوذ را داشته اند، به دلیل عدم آگاهی و جهل، شعبده بازی و تردستی نکوهش شده و یا حتی دارای مجازات بوده است. این مورد به این دلیل است که شعبده با جادو همسان در نظر گرفته میشد غافل از اینکه تردستی و شعبده چیزی جز سرعت اجرای بالا و خطای دید انسان نیست!

انواع شعبده بازی و تردستی

با پیشرفت تکنولوژی و در سال های اخیر، روش های تردستی در طول تاریخ تغییر یافته و نوین شده اند. شاید شما نیز امروزه مواردی همچون پرت شدن یکجای لیوان، نامرئی شدن جسمی خاص و یا منتقل کردن اجسام را توسط تردستان و یا شعبده بازان دیده باشید. تمامی این موارد با استفاده از فریب مستقیم چشم حاصل می شود. به طور کلی در شعبده بازی و تردستی چند نوع مختلف و کلی وجود دارد که این هنر نمایشی بر روی آن ها استوار است:

  1. خطای دید مخاطب

  2. استفاده از حرکات سریع

  3. استفاده از ابزار نامرئی کننده

امروزه از موارد رایج در تردستی می توان بازی با پاسور و کارت را نام برد. برای مثال تردست به شما یک کارت عینا مشابه با بقیه کارت ها می دهد. به شما می گوید که آن را ببینید و خود او آن را مشاهده نمیکند. سپس کارت ها را به شما می دهد تا خودتان آن ها را مخلوط کنید. سپس در کمال تعجب مخاطبین، کارت مورد نظر را خارج کرده و بیرون می کشد. به نظر شما راز این تردستی چیست؟

نویسنده: عجیب تو جیب  

تاریخ: 31/02/98

کپی برداری از محتوا ممنوع می باشد.

سبد خرید شما
جستجوی محصول

تماس با ما

عضویت مشتریان

نام کاربری:
کلمه عبور:

logo instagram

رهگیری سفارشات پستی
شناسه سفارش :

قراردادها و امتیازات

به ajibtoojib.com امتیاز دهید :
با تشکر از حمایت شما