تمامی حقوق فروشگاه متعلق به شرکت تجاری عجیب تو جیب بوده و هر گونه کپی برداری از محتوای سایت اکیدا ممنوع بوده و در صورت مشاهده پیگرد قانونی دارد

بلک استون بزرگ کیست؟

Who is the Great Blackstone?

از میان شعبده باز های مشهور جهان بلک استون نیز صاحب نام است. او همانند هری هودینی  یکی از قدیمی ترین شعبده بازها در سطح جهانی است. بلک استون بزرگ جزو اولین نفراتی است که پا به عرصه تردستی گذاشت و حتی پسر او نیز، بلک استون پسر، راه پدرش را ادامه داد. او یکی از افراد تاثیرگذار در دنیای تردستی بود. شعبده بازهای مشهور مانند بلک استون بزرگ، هری هودینی  و… راه ورود به دنیای تردستی را برای بقیه شعبده باز ها هموار کردند. شعبده های این فرد ماهر  شامل:  نابود کردن اسب،  فرار های مختلف از قفل و زنجیر ها مانند هری هودینی، دستمال رقصنده، اره کردن انسان  و … هستند. در این مقاله سعی داریم درباره زندگینامه بلک استون بزرگ و چند نمایش از شعبده بازی های  او صحبت کنیم.

زندگینامه بلک استون بزرگ

بلک استون بزرگ با نام اصلی هری بوتون بلک استون در ۲۷ سپتامبر ۱۸۸۵ در شیکاگو به دنیا آمد. او از جمله شعبده بازهای مشهور در قرن بیستم بود. این شعبده باز کار خود را در دوران نوجوانی آغاز کرد و در جنگ جهانی دوم به دلیل اجرا های سرگرم کننده اش محبوبیت زیادی بین مردم کسب کرد. هری بلک استون پدر را عموما با نام بلک استون بزرگ می‌شناسند. برادر کوچک تر او مدیریت  نمایش‌های بلک استون را بر عهده داشت.

بلک استون پدر سه بار ازدواج کرد و از همسر دومش پسری به نام هری بلک استون جونیور داشت، که او هم همانند پدرش تبدیل به شعبده بازی مشهوری شد. بلک استون بزرگ معمولا در نمایش هایش کت دنباله داری می پوشید و همیشه کراوات سفید می بست. او در نمایش هایش از همکاران زن و مرد کمک می گرفت و با آنها به سفر های مختلفی می رفت تا نمایش های خود را اجرا کند.

بلک استون بزرگ کیست؟

او حتی در زمانی که به شدت مشغول اجرای شعبده بازی و تردستی بود هم مشغول فعالیتهایی مانند اجرای برنامه در رادیو بود. بلک استون بزرگ در اکثر نمایش هایش از یک گروه ارکستر کمک می گرفت و نمایش‌های او با آهنگ های پر انرژی و پر تحرکی همراه بود. این  عمل باعث می‌شد هیجان نمایش‌های او بیشتر شود.

این شعبده باز در طول عمر خود زمان زیادی را صرف تمرین و اجرای نمایش های تردستی کرد. بدون شک علاقه شدید او به کارش باعث ایجاد این همه شهرت و محبوبیت شده بود. با اینکه نمایش های او مربوط به سالهای بسیار دور هستند و عکس ها یا فیلم های بسیار کمی از نمایش هایش باقی مانده اند. اما او همچنان محبوبیت فراوانی در بین مردم دارد. هنوز هم  کسانی هستند که  برای تولد و فوت او مراسم سالگرد و یادبود، می‌گیرند و همیشه به یاد او هستند. او سرانجام در ۱۶ نوامبر ۱۹۶۵، در سن ۸۰ سالگی، در اوج شهرت و محبوبیت دارفانی را وداع گفت. اما حالا که تا اینجا درباره زندگی شخصی بلک استون بزرگ صحبت کرده‌ایم بد نیست درباره ی دو شعبده بازی مشهور او نیز صحبت کنیم.

اره کردن انسان در نمایشی جذاب

شاید این نمایش بلک استون یکی از وحشتناک ترین نمایش‌ها در دوران فعالیت هنری او باشد. چطور ممکن است کسی را با اره برقی بزرگی زخمی کنید. بدن او را از وسط نصف کنید اما او باز هم زنده از این نمایش خارج شود؟ افرادی مثل بلک استون بزرگ این کار را بارها و بارها در نمایش های خود اجرا کرده اند بدون اینکه مشکل خیلی جدی برای آنها پیش بیاید. در این نمایش وحشتناک یک زن روی تخت دراز کشید.

بلک استون بزرگ اره برقی را که دقیقا بالای بدن آن زن قرار داشت روشن کرد. اره برقی همینطور در حال چرخش بود. تماشاچیانی که در آن سالن حضور داشتند به شدت وحشت کرده بودند. زیرا تا اینجای کار متوجه شده بودند که چه اتفاقی خواهد افتاد. بلک استون بزرگ از یک تکه چوب استفاده کرد تا کارایی قدرتمند اره برقی را به همه نشان دهد. سپس نمایش هیجان انگیز و ترسناک شروع شد.

بلک استون بزرگ کیست؟

هر کس که در آن سالن حضور داشت قطعاً وحشت می‌کرد. زیرا وقتی که اره به بدن آن زن رسید صدای وحشتناکی شنیده می شد. واقعاً به نظر می‌رسید که بدن زن در حال قطع شدن بود. زن همچنان جیغ میکشید در صورتی که نمی توانست هیچ کاری انجام دهد. مردم  هم می دیدند که تکه هایی به این سو و آن سو پرتاب می شد. در حالی که همه وحشت کرده بودند آن زن از هوش رفت. اما در یک حرکت باور نکردنی او با چند ضربه به صورت آن زن به او کمک کرد تا به هوش بیاید. باورنکردنی بود! آن زن در سلامت کامل به سر می برد و هیچ آسیبی به او وارد نشده بود. این یکی از نمایش های بی نقص و خارق العاده بلک استون بزرگ بود.

ناپدید کردن پرنده به دست بلک استون بزرگ

همانطور که در ابتدای مقاله خواندید بلک استون مهارت خاصی در به پرواز درآوردن دستمال داشت. او به راحتی با یک دستمال بازی می کرد و آن را در هوا به رقص در می آورد. دستمال در دستان بلک استون بزرگ همانند پرنده ای بود که سعی داشت به هوا بپرد و پرواز کند اما در دستان او زندانی شده بود. بلک استون بزرگ علاوه بر اینکه می توانست دستمال را به پرنده تبدیل کند می‌توانست پرندگان واقعی را ناپدید کند. یکی از آرامش بخش ترین نمایش های او ناپدید کردن پرندگان در قفس بود.

بلک استون بزرگ کیست؟

 نمایش به این شکل شروع شد که بلک استون یک قفس در دست داشت و داخل آن قفس هم یک قناری زندانی بود. سپس بلک استون قفس را به پایین می آورد و آن را به طرف بالا پرتاب می‌کرد. اما این پرتاب  فقط نمادین بود و وانمود می‌کرد که در حال پرتاب کردن قفس است. در همین حین که قفس از پایین به بالا در حال حرکت بود، پرنده ای که داخل قفس وجود داشت ناپدید می شد. بلک استون بزرگ در این نمایش ها از یک کودک و یا تماشاچی دعوت می‌کرد تا روی صحنه بیاید. فرد می توانست این نمایش هیجان انگیز را از نزدیک ببیند. کودکان نیز با این حرکت بسیار متعجب و خوشحال می شدند.

نویسنده: عجیب تو جیب

کپی برداری از محتوا تنها با ذکر نام “عجیب تو جیب” و “درج لینک دقیق محتوا” در سایت مجاز است و در غیر اینصورت و مشاهده آن پیگرد قانونی دارد.

1 دیدگاه برای “بلک استون بزرگ کیست؟

  1. اشتراک‌ها: بلک استون پسر، همتای بی نظیر پدر | فروشگاه عجیب تو جیب | AJiBTooJiB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به لیست انتظار محصول بپیوندید ... جهت اطلاع از موجودی محصول از طریق پست الکترونیک، لطفا ایمیل معتبر خود را وارد نمایید. به محض موجود شدن محصول به صورت خودکار برای شما ایمیل ارسال خواهد شد. جهت اطلاع از موجودی و حراج شدن محصول از طریق پیامک، لطفا به بخش توضیحات محصول مراجعه کنید.