تمامي حقوق فروشگاه برای شرکت تجاري عجيب تو جيب محفوظ می باشد

کاردستی‌های کاغذی بسیار زیبا برای همه سنین

کاردستی‌های کاغذی بسیار زیبا برای همه سنین

به نظر شما، بهترین کارهایی که می‌توان در شرایط فعلی انجام داد تا در خانه خسته نشویم، چه چیزهایی می‌توانند باشند؟ شما چه نوع از سرگرمی‌های خانگی را می‌پسندید؟ یکی از سرگرمی‌های خانگی بسیار مفید که همه سنین می‌توانند از آن بهره ببرند، بازی با کاغذ و سرگرمی‌های کاغذی است. در این مقاله، قرار است تا تعدادی از کاردستی‌های کاغذی شکیل و مناسب برای همه سنین را در کنار همدیگر بسازیم. همراه ما باشید.

بازی با کاغذ؛ یک سرگرمی که کوچک و بزرگ نمی‌شناسد

نمی‌دانم که دقت کرده‌اید یا نه، اما یک سری از سرگرمی‌های خانگی و فعالیت‌هایی که ما انجام می‌دهیم، برای هر شخص با هر نوع سلیقه‌ای مناسب هستند. یکی از همین فعالیت‌ها، ساختن کاردستی است. حالا این سازه، می‌تواند یک مدل از کاردستی‌های کاغذی باشد، یا حتی یک مدل خیلی پیچیده فیزیکی. مهم این است که دست ما توی کار باشد. در بین انواع کاردستی‌ها، کاردستی‌های کاغذی در حال تبدیل شدن به یکی از جالب‌ترین سرگرمی‌ها هستند. دلیل آن هم همین است که دنیای کاغذی، سن و سال نمی‌شناسد. شما به هر فردی، یک کاغذ و یک قیچی بدهید. شک نکنید که بعد از چند دقیقه، با یک سازه روبرو خواهید شد. حالا این سازه می‌تواند یک اوریگامی تخصصی باشد یا یک موشک کلاسیک که در مدرسه درست می‌کردیم؛ اصلا ممکن است که فقط تا شده باشد! چیزی که اهمیت دارد، این است که ذهن ما مشغول می‌شود و برای دقایقی، کلا از مشکلات دنیوی جدا می‌شویم و از لحظاتمان لذت می‌بریم. در ادامه این مقاله، با آموزش ساختن کاردستی‌های کاغذی بسیار زیبا، در خدمت شما خواهیم بود.

آموزش ساختن کاردستی‌های کاغذی

مستقیما به سوی ساختن این کاردستی‌ها حرکت می‌کنیم. فقط یک نکته‌ای را خدمت شما خوانندگان عزیز بگویم؛ همیشه این را در ذهن داشته باشید که کاردستی‌های کاغذی عادی، با اوریگامی متفاوت هستند. در اوریگامی، ما معمولا مجاز به استفاده از قیچی و این جور وسایل نیستیم و کلیه سازه باید با دست خودمان باشد. اما در کاردستی‌های کاغذی عادی، ما از هر وسیله‌ای می‌توانیم استفاده کنیم.

کاردستی بالن کاغذی سه‌بعدی

کاردستی بالن کاغذی سه‌بعدی، همیشه در بین جالب‌ترین کاردستی‌های کاغذی قرار گرفته است.

وسایل مورد نیاز: مقوا با رنگ آبی روشن (۱۲ در ۱۲ اینچ)  –  کاغذ رنگی با رنگ دلخواه خودتان  –  کاغذ سفید یا کارتن  –  کارتن یا مقوا با رنگ قهوه‌ای  –  نخ یا کاموا با رنگ دلخواه  –  قیچی  –  چسب ماتیکی (اجباری نیست)  –  چسب مایع (چسب رازی خوب است)  –  مقوای رنگی (بیش از ۲ رنگ. ما از ۳ رنگ استفاده کردیم)

مرحله اول از کاردستی بالن کاغذی سه‌بعدی؛ یکی از بهترین کاردستی‌های کاغذی

در اولین مرحله از ساختن یکی از زیباترین کاردستی‌های کاغذی، باید الگوی بالن را آماده کنیم. ما به یک الگو برای بالن، و یکی برای قسمت زیر آن نیاز داریم که مربعی شکل است. برای این کار، شما می‌توانید طرح‌های آماده را خریداری کنید، اما پیشنهاد من به شما این است که خودتان یک طرح زیبا را روی کاغذ پیاده یا چاپ کنید. ما به ۵ قسمت نیاز داریم. برای طراحی این ۵ قسمت، حسابی خلاقیت به خرج دهید!

کاردستی‌های کاغذی بسیار زیبا برای همه سنین

مرحله دوم؛ آماده‌سازی پنج قطعه گفته شده

همانطور که در بالاتر گفتیم، به ۵ نمونه از الگو نیاز داریم (با رنگ‌های مختلف). در هر کدام، قسمت بالنی‌شکل را برش بزنید. سپس چهارتا از آن‌ها را از وسط تا کنید و با استفاده از چسب مایع، به هم متصل کنید. به همین راحتی!

کاردستی‌های کاغذی بسیار زیبا برای همه سنین

مرحله سوم

این کاردستی، شاید در ظاهر یک مقداری سخت به نظر برسد، ولی یکی از ساده‌ترین و در عین حال زیباترین کاردستی‌های کاغذی است. در سومین مرحله، باید همه ۵ قطعه را به هم متصل کنیم. چجوری؟ حالا ببینید. اول از همه روی لبه مستطیلی‌شکل چهار قطعه تا شده، چسب مایع بریزید. حالا عین شکل زیر به قطعه پنجم وصل کنید.

مرحله چهارم کاردستی بالن کاغذی سه‌بعدی؛ یکی از بهترین کاردستی‌های کاغذی

روی کاغذ یا کارتن سفیدتان، چند طرح ابر بکشید و قیچی کنید. سپس آن‌ها را به مقوای آبی رنگ ۱۲ در ۱۲ اینچ بچسبانید.

Beautiful paper crafts for all ages

مرحله پنجم

حالا بالن را با دقت هر چه تمام‌تر، به مقوای آبی بچسبانید. برای این کار، پشت بالن را به آرامی به چسب آغشته کنید.

Beautiful paper crafts for all ages

مرحله ششم

دو خط چسب به طول حدود ۱ تا ۲ اینچ که از هر انتهای بالون شما پایین می‌آید را برای رشته‌های سبد قرار دهید. دو قطعه کاموا یا نخ را به دو خط چسب وصل کنید.

مرحله هفتم و پایان این کاردستی کاغذی

به پشت سبد بالن قهوه‌ای خود چسب اضافه کنید و آن را به پایین رشته‌های بالن خود بچسبانید.

کاردستی‌های کاغذی بسیار زیبا برای همه سنین

تمام شد! کاردستی بالن کاغذی سه بعدی، با وجود آسان بودنش، یکی از زیباترین کاردستی‌های کاغذی است که می‌توانید در خانه بسازید.

کاردستی گلدسته توپ؛ یکی از زیباترین کاردستی‌های کاغذی

کاردستی گلدسته توپ، یکی از آن کاردستی‌های کاغذی است که ساختنش برای همه علاقه‌مندان واجب است! این سازه، در آخر تبدیل به یک گلدسته توپی زیبا خواهد شد. ما آموزش ساختن توپ را برای شما قرار داده‌ایم. سپس شما با همین روش، تعداد بیشتری توپ با رنگ‌های دیگر بسازید.

وسایل مور نیاز: کاغذ رنگی (تعداد زیادی رنگ)  –  قیچی  –  چسب مایع یا ماتیکی

مرحله اول کاردستی گلدسته توپ

کاغذ را به نوارهای کوچک برش دهید. طول و عرض نوارها کاملا به خود شما بستگی دارد. هرچه طول نوار بیشتر شود، قطعا حجم توپ هم بزرگ‌تر خواهد شد.

Beautiful paper crafts for all ages

مرحله دوم کاردستی گلدسته توپ؛ از کاردستی‌های کاغذی جذاب

روی نوارتان، یک سری خط با فاصله یکسان از همدیگر رسم کنید. سپس نوار را روی همان خط‌ها قیچی کنید تا چند نوار باریک‌تر و هم‌اندازه بسازید.

Beautiful paper crafts for all ages

مرحله سوم

نوارها را به آرامی از وسط تا کنید تا در وسط یک چین مناسب ایجاد شود.

مرحله چهارم کاردستی گلدسته توپ؛ از کاردستی‌های کاغذی زیبا

یک چسب در وسط اضافه کنید و سپس یک نوار دیگر را به صورت علامت “به علاوه” روی آن قرار بدهید. حالا دو نوار را به صورت ضرب‌دری اضافه کنید.

کاردستی‌های کاغذی بسیار زیبا برای همه سنین

مرحله پنجم

حالا آن‌ها را به سمت بالا تا کرده و از بالا چسب بزنید تا به شکل توپ درآیند.

این هم تمام شد. تنها نکته این است که باید تعداد زیادی از این توپ‌ها را بسازید و با یک نخ به هم متصل کنید. به همین راحتی، یکی از کاردستی‌های کاغذی بسیار زیبا را ساختیم.

کدام یک از کاردستی‌های کاغذی بالا را دوست داشتید؟

به شخصه، علاقه زیادی به دنیای کاغذی و کاردستی‌ها دارم. این کاردستی‌ها، صرفا قرار نیست تا ما را سرگرم کنند. اگر که به ساختن ادامه دهیم و مدام خودمان را درگیر کنیم، قوه خلاقیت‌مان را نیز قوی‌تر می‌کنیم! معمولا افرادی که کاردستی‌های کاغذی را دوست دارند، از خلاقیت بالایی هم برخوردار هستند. البته نه فقط کاردستی‌هایی که به کاغذ مربوط‌ هستند. هر نوع سازه‌ای که به دست ما ساخته شده باشد، نشان از خلاقیت ما دارد.

نویسنده: عجیب تو جیب

هرگونه کپی برداری از محتوا تنها با ذکر نام “عجیب تو جیب” و “درج لینک دقیق محتوا” در سایت مجاز است و در غیر این صورت و مشاهده‌ آن پیگرد قانونی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به لیست انتظار محصول بپیوندید ... جهت اطلاع از موجودی محصول از طریق پست الکترونیک، لطفا ایمیل معتبر خود را وارد نمایید. به محض موجود شدن محصول به صورت خودکار برای شما ایمیل ارسال خواهد شد. جهت اطلاع از موجودی و حراج شدن محصول از طریق پیامک، لطفا به بخش توضیحات محصول مراجعه کنید.