تمامي حقوق فروشگاه برای شرکت تجاري عجيب تو جيب محفوظ می باشد

مشاهیر بزرگ شعبده بازی در جهان و تاثیرشان بر این هنر نمایشی

تاریخچه شعبده بازی و تردستی

شعبده بازی در جهان دارای پیشینه ای دیرینه بوده و بسیاری از افراد در زمان های دیرین نیز از این هنر نمایشی برای سرگرم کردن مردم و در بعضی مواقع برای عزیز شدن در بین پادشاهان و یا برای اهداف شخصی استفاده می کرده اند. نزدیک ترین تاریخچه شعبده بازی به ۱۷۰۰ سال پیش از میلاد مسیح باز میگردد، که در آن زمان فردی به نام ددی در برابر فرعون مصر هنر شعبده بازی خود را به نمایش گذاشته است.

هنر نمایشی تردستی در تمامی زمان ها در ایران با استقبال روبرو شده است. اما در اروپا در قرن هجدهم میلادی هنر شعبده بازی و شعبده بازها در بین مردم محبوبیت کسب کردند، علت آن این است که قبل از قرن هجدهم و در قرون وسطی هنر شعبده بازی به عنوان جادوگری مطرح بود و از سوی کلیسا شعبده بازها محکوم شده و اعدام می شدند. تاریخچه شعبده بازی متناسب با فرهنگ و تاریخ هر کشوری، برای هر کشور متفاوت می باشد.

اکنون که در سال ۲۰۱۹ هستیم شعبده بازی در جهان سرگرم کننده ترین و محبوب ترین هنر نمایشی بوده و در جهان این هنر روز به روز گسترده شده و هواداران بیشتری می یابد، به طوری که مشاهیر شعبده بازی در جهان جزو ثروتمندترین و مشهورترین افراد زمان خود می باشند، که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد.

بزرگ ترین مشاهیر شعبده بازی در جهان در سال ۲۰۱۹

دیوید کاپرفیلد: حتی اگر به شعبده بازی علاقه ای نداشته باشید، کمتر پیش آمده است که نام این هنرمند جهانی را سر زبان ها نشنیده باشید. نام اصلی این شعبده باز دیوید کوتکین می باشد که پرطرفدارترین شعبده باز جهان لقب گرفته است. نصف شدن توسط اره، ناپدید کردن قطار، غیب شدن مجسمه آزادی، عبور از میان دیوار چین، پرواز کردن در بین اجراهایشان نمونه ای از تردستی های این مشاهیر بزرگ شعبده بازی است که بینندگان را هیجان زده کرده است. دیوید کاپرفیلد در ردیف ثروتمندترین شعبده بازهای جهان نیز قرار گرفته است. نمایش های او باعث علاقه ی بسیاری از افراد به هنر تردستی شده است.

دیوید بلین وایت: دیوید بلین وایت یک شعبده باز خیابانی مشهور در جهان می باشد که برای بسیاری از چهره های مطرح جهان چون بیل گیتس و هیلاری کلینتون به صورت خصوصی برنامه اجرا کرده است. دیوید بلین وایت از ۴ سالگی به شعبده بازی علاقمند شد و از همان موقع شروع به فراگیری هنر تردستی کرد. حیرت انگیزترین اجراهای شعبده بازی در جهان مربوط به این تردست می باشد. زنده به گور شدن به مدت هفت روز در زیر زمین، حبس نفس به مدت ۱۷ دقیقه و ۳۰ ثانیه و ثبت رکورد حبس نفس در گینس، معلق شدن در میان زمین و آسمان، منجمد کردن خود در یک جعبه ی شیشه ای در میدان تایمز نیویورک از جمله تردستی های این شعبده باز جهانی معروف و محبوب می باشد. دیوید بلین وایت با این هنر نمایشی قصد دارد که میزان محدودیت های بدن انسان را مورد بررسی قرار دهید.

اریش ویس: اریش ویس که به هری هودینی شهرت دارد و به خاطر شعبده بازی های خارق العاده لقب سلطان دستبند آهنین را به خود اختصاص داده است، از تاثیرگذارترین شعبده بازهای جهان بر این هنر نمایشی می باشد. هری هودینی در نوجوانی در یک کارخانه گره زنی الیاف مشغول به کار شد که بعد از مدتی از کار خود الهام گرفت و ایده ی تردست شدن به سرش زد! رابرت هودن شعبده باز فرانسوی آن زمان اولین کسی بود که بر روی هری هودینی تاثیر گذاشت و او را وارد دنیای حیرت آور شعبده بازی کرد. هر هودینی بیشتر بخاطر فرار کردن مشهور می باشد! فرار کردن از قفس آهنی زیر آب، فراری کردن از زندان، فرار کردن از گاو صندوق مهر و موم شده ی فولادی و فرار از جلیقه ی آهنی از مشهورترین اجراهای شعبده بازی او می باشد.

هنر تردستی هری هودینی فقط به فرار کردن منتهی نشده و نمایش های دیگری چون زنده به گور شدن، عبور از میان دیوار، معلق شدن در یک محفظه ی شیشه ای پر از آب به صورت برعکس و بیرون آمدن از آن نمایشی با عنوان شکنجه چینی از هنرهای تردستی هودینی می باشد. هودینی به کشورهای زیادی سفر کرده و راز بسیاری از شعبده بازها و مرتاض ها را برملا کرده است!

18 دیدگاه برای “مشاهیر بزرگ شعبده بازی در جهان و تاثیرشان بر این هنر نمایشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به لیست انتظار محصول بپیوندید ... جهت اطلاع از موجودی محصول از طریق پست الکترونیک، لطفا ایمیل معتبر خود را وارد نمایید. به محض موجود شدن محصول به صورت خودکار برای شما ایمیل ارسال خواهد شد. جهت اطلاع از موجودی و حراج شدن محصول از طریق پیامک، لطفا به بخش توضیحات محصول مراجعه کنید.