تمامی حقوق فروشگاه متعلق به شرکت تجاری عجیب تو جیب بوده و هر گونه کپی برداری از محتوای سایت اکیدا ممنوع بوده و در صورت مشاهده پیگرد قانونی دارد

تاریخچه شعبده بازی و تردستی

تاریخچه شعبده بازی و تردستی در این مقاله در سایت عجیب تو جیب به صورت کامل و دقیق برای شما بیان خواهد شد. شما می توانید با دنبال کردن این مقاله در ادامه اطلاعات دقیقی را از تاریخ شعبده بازی و تردستی و همچنین انواع مختلف آن به دست آورید.

در این مقاله قصد داریم تا از نظر زمانی گریزی به تاریخ شعبده بازی و تردستی در ایران و جهان بیندازیم. با ما تا پایان این مقاله در عجیب تو جیب همراه باشید.

تاریخچه شعبده بازی و تردستی برای شما در این مقاله به صورت دقیق مورد بررسی قرار می گیرد. گذران وقت با سرگرمی همواره یکی از محبوب ترین گزینه های بشر در طول تاریخ بوده است. از سال های ابتدایی تاریخ تا به امروز با مشاهده سلسله ها و نسل های مختلف حکومت بشر می توانیم متوجه شویم که سرگرمی همواره به عنوان یکی از مهم ترین قسمت ها در زندگی آن ها وجود داشته است. در این میان شعبده بازی و تردستی با توجه به اینکه حس تعجب شما را بر می انگیزد، یکی از بهترین موارد است.

تاریخچه شعبده بازی و تردستی
تاریخچه شعبده بازی و تردستی

تاریخچه شعبده بازی و تردستی

قدمت این هنر از بشر به بیش از ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد. جایی که در اسناد کشف شده تاریخی مربوط به تمدن مصر باستان، فراعنه هریک برای خود دارای افرادی بوده اند که آن ها را با انجام کارهای خارق العاده و جذاب سرگرم می کرده اند. در نقوش به جای مانده از این تمدن می توان افرادی را مشاهده کرد که چندین جسم با اشکال مختلف را به هوا پرتاب کرده اند و با حرکت دست آن ها را کنترل می کنند.

تاریخچه شعبده بازی و تردستی
تاریخچه شعبده بازی و تردستی

شعبده بازی و تردستی همچنین در تاریخ کشور ما نیز به صورت گسترده وجود داشته است. همانطور که در ادبیات ما نیز افرادی با نام تلخک نزد شاهان وظیفه سرگرم کردن و خنداندن آن ها را داشته اند. اما در ایران و در طول زمان های مختلف؛ به خصوص بازه های زمانی که مذهبیان بیشتر قدرت و نفوذ را داشته اند، به دلیل عدم آگاهی و جهل، شعبده بازی و تردستی نکوهش شده و یا حتی دارای مجازات بوده است. این مورد به این دلیل است که شعبده با جادو همسان در نظر گرفته میشد غافل از اینکه تردستی و شعبده چیزی جز سرعت اجرای بالا و خطای دید انسان نیست!

تاریخچه شعبده بازی و تردستی
تاریخچه شعبده بازی و تردستی

انواع شعبده بازی و تردستی

با پیشرفت تکنولوژی و در سال های اخیر، روش های تردستی در طول تاریخ تغییر یافته و نوین شده اند. شاید شما نیز امروزه مواردی همچون پرت شدن یکجای لیوان، نامرئی شدن جسمی خاص و یا منتقل کردن اجسام را توسط تردستان و یا شعبده بازان دیده باشید. تمامی این موارد با استفاده از فریب مستقیم چشم حاصل می شود. به طور کلی در شعبده بازی و تردستی چند نوع مختلف و کلی وجود دارد که این هنر نمایشی بر روی آن ها استوار است:

  • خطای دید مخاطب
  • استفاده از حرکات سریع
  • استفاده از ابزار نامرئی کننده

امروزه از موارد رایج در تردستی می توان بازی با پاسور و کارت را نام برد. برای مثال تردست به شما یک کارت عینا مشابه با بقیه کارت ها می دهد. به شما می گوید که آن را ببینید و خود او آن را مشاهده نمیکند. سپس کارت ها را به شما می دهد تا خودتان آن ها را مخلوط کنید. سپس در کمال تعجب مخاطبین، کارت مورد نظر را خارج کرده و بیرون می کشد. به نظر شما راز این تردستی چیست؟

نویسنده: عجیب تو جیب  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به لیست انتظار محصول بپیوندید ... جهت اطلاع از موجودی محصول از طریق پست الکترونیک، لطفا ایمیل معتبر خود را وارد نمایید. به محض موجود شدن محصول به صورت خودکار برای شما ایمیل ارسال خواهد شد. جهت اطلاع از موجودی و حراج شدن محصول از طریق پیامک، لطفا به بخش توضیحات محصول مراجعه کنید.