تمامی حقوق فروشگاه متعلق به شرکت تجاری عجیب تو جیب بوده و هر گونه کپی برداری از محتوای سایت اکیدا ممنوع بوده و در صورت مشاهده پیگرد قانونی دارد

ساخت هواپیما با چوب بستنی

ساخت هواپیما با چوب بستنی

حتماً شما هم در زمان کودکی سعی کرده‌اید با انواع وسایل دور ریز و یا حتی با کاغذ کار دستی درست کنید. قطعاً برای کودکان امروز هم درست کردن کار دستی بسیار جذاب است، مخصوصاً اینکه کودکان نسبت به نسل های گذشته بسیار باهوش تر و کنجکاو تر شده اند. اما شما در زمان کودکی از چه وسیله هایی برای ساخت کار دستی مثلا ساخت کشتی چوبی استفاده می کردید؟ ما امروز قصد داریم تا یک نمونه از کار دستی را به شما آموزش دهیم .مطمئنم ساخت هواپیما با چوب بستنی برای شما هم می تواند جالب باشد.

ما قصد داریم تا از طریق آموزش نحوه ساخت هواپیما با چوب بستنی  کودکان را به دنیای خلاقیت  ببریم . تا الان کودکان فقط بستنی را می خوردند و چوب بستنی را دور می‌انداختند. اما از این پس یاد می‌گیرند  هواپیمای چوبی مخصوص خود را بسازند. شما با این کار، هم به رشد ذهنی کودکان خود کمک می کنید و هم به آنها آموزش می دهید که دیگر چوب بستنی ها را دور نریزند. آن ها تلاش می کنند با خلاقیت خود اسباب بازی دلخواهشان را بسازند.

وسایل مورد نیاز برای کاردستی جذاب

  • چوب بستنی
  • رنگ به دلخواه
  • یک قلم مو
  •  چسب حرارتی
  •  قیچی
  • یک ماژیک مشکی
  • یک کاغذ رنگی سیاه
  • قیچی باغبانی
  • خط کش
making stick plane

مراحل ساخت هواپیما با چوب بستنی

مرحله اول:

وسایل مورد نیاز را جمع آوری کنید. می توانید چوب بستنی ها را خودتان هم جمع‌آوری کنید. در غیر این صورت می توانید از  فروشگاه هایی که وسایل جشن تولد می‌فروشند چوب بستنی بسته ای  تهیه کنید.

مرحله دوم:

برای مرحله دوم اول با ساخت بدنه هواپیما شروع کنید. می توانید به تعداد دلخواه چوب بستنی انتخاب کنید. توصیه می کنیم ۵ عدد چوب بستنی انتخاب کنید و آنها را روی یکدیگر بچسبانید.  نکته مهم این است که آنها را باید طوری روی هم بچسبانید که هر کدام  از قسمت بالایی و نوک چوب بستنی قبلی چند میلی متر پایین تر باشد. یعنی اگر چوب بستنی اول را روبروی خود بگیرید کمی پایین تر از نوک آن چوب دوم را می چسبانید. به همین ترتیب تا چوب بستنی آخر ادامه میدهید. در آخر مجموعه ای را که ساختید پشت و رو کنید. این کار باعث می‌شود تا دماغه هواپیما تشکیل شود.

مرحله سوم:

در این مرحله از ساخت هواپیما با چوب بستنی به یک عدد چوب بستنی نیاز داریم. به کمک خط کش از نوک چوب بستنی به اندازه تقریبا یک الی ۲ سانت پایین تر را علامت بزنید. سپس ۲ سانت پایین تر از از آن نقطه که علامت زده اید را هم علامت گذاری کنید. حالا حدفاصل این دو نقطه را به کمک قیچی باغبانی  ببرید و قطع کنید. با این قسمت قطع شده کاری نداریم و آن را دور می ریزیم.

 حالا دو قطعه بزرگ و کوچک داریم. ابتدا قطعه ی کوچکتر را روی چوب بستنی های قبلی می چسبانیم. به همان میزان که قطع کرده بودیم  یک فاصله دو سانتی می‌گذاریم و سپس آن چوب بستنی بزرگتر را روی آنها می چسبانیم. دقت کنید که در مرحله قبل، آن مجموعه چوب بستنی را پشت و رو کردیم و حالا هم که میخواهیم قطعات کوچک و بزرگ را بچسبانیم باید مانند مرحله قبل از نوک چوب بستنی اول کمی پایینتر بچسبانیم تا حالت دماغه هواپیما حفظ شود.

مرحله چهارم:

در این مرحله برای ساخت کار دستی هواپیمای چوبی باید دو قطعه چوب بستنی را انتخاب کنید. سپس به کمک قیچی باغبانی نوک آنها را به طور اریب برش بزنید. سپس آنها را در فضای خالی ایجاد شده روی چوب بستنی ها طوری بچسبانید که یک مثلث تشکیل دهد. برای مفهوم بهتر این عمل، حتماً شکلها را با دقت نگاه کنید تا به راحتی  مثلث تشکیل شده را روی هواپیما ببینید. بعد از اینکه این دو قطعه را چسباندید، حالا یک چوب بستنی کامل را بردارید و یک طرف آن را کاملاً با چسب حرارتی آغشته  به چسب کنید. درآخر آن را روی مجموعه چوب بستنی های خود بچسبانید.

مرحله پنجم:

در این مرحله برای زیباتر شدن هواپیمای چوبی خود به تعداد دلخواه چوب بستنی انتخاب کنید و آنها را به همان ترتیبی که در مراحل اول و دوم گفتیم روی مجموعه خود بچسبانید. برای این کار پیشنهاد ما ۳ یا ۴ عدد چوب بستنی است. حالا می‌توانید دماغه ی هواپیمای خود را به راحتی ببینید و تشخیص دهید. تبریک می‌گویم شما دماغه ی هواپیما را طوری تنظیم کردید که از بقیه چوب بستنی ها جلوتر آمده است و این دقیقاً شکل درست هواپیمای چوبی شما است.

مرحله ششم:

حالا زمان آن فرا رسیده است تا باله های کوچکتر هواپیما را بسازید. در این مرحله از ساخت هواپیما با چوب بستنی یک قطعه از نوک چوب بستنی را که به طور اریب بریده اید، بردارید. به لبه ی اریب آن چسب بزنید. آن را در انتهای بدنه ی هواپیما به طور عمود بر بدنه بچسبانید. اگر یادتان باشد در ابتدا برای بال های بزرگ هواپیما دو قطعه اریب بریده بودید. قطعات کوچکتر را بردارید. بر روی سطح صاف و صیقلی  آنها چسب بزنید و به طور افقی بچسبانید. مطابق شکل زیر.

مرحله هفتم:

در این بخش مرحله هفتم را توضیح می دهیم. با استفاده از قلم مو قسمت بال های بزرگ، بال های کوچکتر و دم هواپیما را رنگ کنید. حواستان باشد اگر خواستید رنگ قلم را عوض کنید حتما قلم خود را بشویید و با دستمال تمیز خشک کنید. بعد می توانید آن را به رنگ‌ دیگری آغشته کنید. با استفاده از ماژیک مشکی هم می توانید قسمت دماغه هواپیما را مشکی کنید و روی بدنه آن نقطه هایی را به شکل پنجره های هواپیما بکشید. حالا شما صاحب یک هواپیمای کامل شدید اما آخرین مرحله را نباید فراموش کنید.

مرحله هشتم:

فراموش نکنید که تمام هواپیماها موتور دارند. این موتور ها را می توانید با استفاده از کاغذ رنگی مشکی درست کنید. دو قطعه مستطیل هم اندازه از وسط آن کاغذ رنگی مشکی ببرید. هر کدام از آنها را به طور جداگانه دور ماژیک خود بپیچید. قسمت انتهای کاغذ را با چسب حرارتی بچسبانید تا این لوله باز نشود. لوله هایی را که آماده شدند، می توانید مطابق شکل به زیر بال های بزرگ هواپیما بچسبانید. حالا هواپیمای شما کامل شده است. نمونه کامل هواپیمای چوبی را در روند ساخت هواپیما با چوب بستنی می‌توانید ابتدای مقاله ببینید.


نویسنده: عجیب تو جیب
کپی برداری از محتوا تنها با ذکر نام “عجیب تو جیب” و درج لینک دقیق محتوا در سایت مجاز است و در غیر اینصورت و مشاهده آن پیگرد قانونی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به لیست انتظار محصول بپیوندید ... جهت اطلاع از موجودی محصول از طریق پست الکترونیک، لطفا ایمیل معتبر خود را وارد نمایید. به محض موجود شدن محصول به صورت خودکار برای شما ایمیل ارسال خواهد شد. جهت اطلاع از موجودی و حراج شدن محصول از طریق پیامک، لطفا به بخش توضیحات محصول مراجعه کنید.