تمامی حقوق فروشگاه متعلق به شرکت تجاری عجیب تو جیب بوده و هر گونه کپی برداری از محتوای سایت اکیدا ممنوع بوده و در صورت مشاهده پیگرد قانونی دارد

ساخت کشتی چوبی

ساخت کشتی چوبی

کودک شما برای اینکه بتواند به عنوان یک شهروند سالم و مفید در جامعه فعالیت کند، می بایست با  کارهای هنری مانند موسیقی، نقاشی و حتی ساخت کاردستی و صنایع دستی، آشنایی هرچند کمی داشته باشد. هدف آشنایی با هنر موسیقی تبدیل کودک به یک موزیسین حرفه ای نیست. همانطور که ساخت کشتی چوبی از کودک شما یک سازنده و تولید کننده خبره نمی سازد. هدف ما پرورش خلاقیت و فرصت آزمون و خطاست.

کودکان به خصوص در سنین نوجوانی زمانی که از قدرت دستان خود کمک می گیرند و شروع به ساخت و ساز می کنند، انگیزه بیشتری به کشف و آزمایش پیدا می کند. در کنار این می تواند خوب فکر کند و راه حلی برای مشکلات ساخت پیدا کند. پیداست که در این حالت، ذهن کودک بستری مناسبی برای رشد و پرورش پیدا می کند.

کشتی و قایق های تفریحی از جمله اسباب بازی هایی هستند که عموم پسربچه ها و حتی دختربچه ها نیز به آن ها علاقه زیادی دارند. هر چقدر کشتی های برقی و دیجیتالی برای کودکان شگفت آور است، ساخت کاردستی کشتی نیز به همان میزان لذت بخش و هیجان آور است. ما در این جا تصمیم گرفتیم ساخت یک کشتی زیبا و حرفه ای را دنبال کنیم و آموزش آن را به صورت تصویری در اختیار شما قرار دهیم.

ساخت کشتی چوبی

لوازم مورد نیاز برای ساخت کشتی چوبی

  • چوب بستنی
  • گواش های رنگی
  • قلمو
  • چسب
  • قیچی
  • کاغذ
  • خلال دندان
  • خط کش

ساخت کشتی چوبی

مرحله اول

ابتدا تعدادی از چوب بستنی ها را در اندازه های ۱ تا ۱٫۲ اینچ با قیچی ببرید. دقت کنید که اینکار را تنها برای بخشی از چوب بستنی ها انجام دهید، نه همه آن ها.

ساخت کشتی چوبی

مرحله دوم

۸ قطعه از چوب بستنی ها را در کنار یکدیگر قرار دهید. سپس یک چوب دیگر برداشته و آن را به شکل مورب چسب بزنید و بر روی ۸ قطعه بچسبانید.

ساخت کشتی چوبی

مرحله سوم

حالا دو تکه دیگر از چوب بستنی ها ببرید، چسب بزنید و مطابق شکل بر روی ۸ قطعه قبلی بچسبانید. با این کار چوب بستنی هایی که ردیفی کنار هم قرار گرفته اند، ثابت و محکم می شوند.

ساخت کشتی چوبی

مرحله چهارم

برای ایجاد کمان، دو تکه از چوب بستنی ها را برش زده و درست مانند تصویر یک مثلث ایجاد کنید.

ساخت کشتی چوبی

مرحله پنجم

برای ساخت استرن کشتی دو قطعه از چوب بستنی ها را یک اندازه وحدود ۲ اینچ برش بزنید. تکه دیگر را نیز به میزان ۱٫۲ اینچ با خط کش اندازه گیری کرده و برش بزنید.

ساخت کشتی چوبی

مرحله ششم

در مرحله ششم ساخت کشتی چوبی سه قطعه برش داده شده مرحله قبل را به شکل ذوزنقه در قسمت پشتی آن بچسبانید. مطابق تصویر.

ساخت کشتی چوبی

مرحله هفتم

برای ساخت کناره های کشتی، سه قطعه از چوب بستنی ها را کنار هم گذاشته و با تکه های کوچکی که در مرحله اول برش زده بودید، محکم کنید. تکه های ریز را چسب بزنید و به صورت افقی بین سه تکه بچسبانید. همین عملیات را برای کناره دیگر کشتی نیز تکرار کنید.

ساخت کشتی چوبی

مرحله هشتم ساخت کشتی چوبی

حالا سه تکه دیگر از چوب بستنی ها را نصف کرده و دوباره با تکه های خرد شده به یکدیگر متصل کنید. این بخش را برای ارتفاع دادن به بخش کمان کشتی انجام دهید. لازم است که اندازه چوب بستنی ها در این مرحله درست همانند اندازه چوب بستنی های مرحله چهارم باشد. این عملیات را برای بخش دیگر کمان مجدداً تکرار کنید.

ساخت کشتی چوبی

مرحله نهم

سپس برای ارتفاع دادن به بخش استرن، مجدداً چوب بستنی ها را در اندازه مرحله پنجم برش بزنید و با تکه های ریز به یکدیگر متصل کنید. به گونه ای که تکه های خرد شده را چسب زده و به صورت افقی در حد فاصل سایر تکه های بزرگتر بچسبانید. این کار را دوبار انجام دهید.

ساخت کشتی چوبی

مرحله دهم

چوب بستنی های ساخته شده در مرحله هشت و نه را به محل اصلی خود متصل کنید. کمان کشتی و استرن آن را با دقت چسب بزنید و بچسبانید. دقیقا مطابق شکل.

ساخت کشتی چوبی

مرحله یازدهم

حالا کناره هایی که ساختید را به محل اصلی آن منتقل کنید و چسب بزنید. بهتر است این کار را از خارج انجام دهید و کناره را به گوشه کار متصل کنید.

ساخت کشتی چوبی

مرحله دوازدهم

همانطور که می بینید در بخش استرن و کمان، یک فضای خالی ایجاد شده است. چوب بستنی ها را در اندازه ۱۳٫۴ اینچی برش زده و به شکل مورب بچسبانید. این کار را تا زمانی که بخش خالی کاملاً محصور شود ادامه دهید.

ساخت کشتی چوبی

ساخت کشتی چوبی

مرحله سیزدهم ساخت کشتی چوبی

برای پوشاندن بخش بالایی قسمت استرن، چند چوب بستنی را بر روی این بخش قرار داده و با خط کش به اندازه ای که لازم است اندازه گیری کرده و برش دهید. سپس آن ها را دقیق و مرتب به گوشه های کار بچسبانید.

Wood Stick Ship

Wood Stick Ship

مرحله چهاردهم

حالا از دو عدد چوب بستنی کمک بگیرید و در قسمت کناره ها یک لبه بسازید.

Wood Stick Ship

مرحله پانزدهم

حالا دو عدد چوب بستنی را به صورت عمودی در بخش وسطی کشتی به عنوان دکل نصب کنید. یک چوب بستنی دیگر را نیز برش داده و درست روبروی کمان کشتی به عنوان تیر انداز نصب کنید.

Wood Stick Ship

مرحله شانزدهم

سپس کشتی را با رنگ قهوه ای و یا هر رنگی که دوست دارید رنگ آمیزی کنید.

Wood Stick Ship

مرحله هفدهم

برای ساخت بادبان ها یک تکه کاغذ را به شکل مربع برش دهید. سپس هر مربع را به آرامی از وسط خم کنید و از سمت زیرین آن یک برش بزنید.

Wood Stick Ship

Wood Stick Ship

مرحله هجدهم ساخت کشتی چوبی

حالا طرح دلخواه خود را بر روی بادبان ها ترسیم کنید. سپس هر یک از آن ها را به کمک شیاری که ایجاد کردید داخل دکل های عمودی قرار دهید.

Wood Stick Ship

کشتی شما آماده است! ساخت این کاردستی بسیار ساده است و زمان زیادی نمی برد. اما همواره به خاطر داشته باشید که پس از چسب زدن هر قسمت، مدت کوتاهی را برای خشک شدن آن منتظر بمانید. عجله در این کار ممکن است موجب خرابی و عدم اتصال محکم قطعات کشتی شود.

Wood Stick Ship

نویسنده: عجیب تو جیب

کپی برداری از محتوا تنها با ذکر نام “عجیب تو جیب” و درج لینک دقیق محتوا در سایت مجاز است و در غیر اینصورت و مشاهده آن پیگرد قانونی دارد.

1 دیدگاه برای “ساخت کشتی چوبی

  1. اشتراک‌ها: ساخت هواپیما با چوب بستنی | فروشگاه عجیب تو جیب | AJiBTooJiB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به لیست انتظار محصول بپیوندید ... جهت اطلاع از موجودی محصول از طریق پست الکترونیک، لطفا ایمیل معتبر خود را وارد نمایید. به محض موجود شدن محصول به صورت خودکار برای شما ایمیل ارسال خواهد شد. جهت اطلاع از موجودی و حراج شدن محصول از طریق پیامک، لطفا به بخش توضیحات محصول مراجعه کنید.